کاربرد علم روانشناسی در حوزه مدیریت

آشنایی با علم روانشناسی و کاربرد این علم در حوزه مدیریت می تواند تاثیرات مثبت بسیار زیادی در روند مدیریت کردن سازمان ها و ارگان ها داشته باشد تا جایی که جمع کثیری از صاحب نظران حوزه مدیریت مدرن عمیقا بر این باورند که انجام امورات مرتبط با حوزه مدیریت بدون آشنایی با علم روانشناسی بسیار بعید و دور از ذهن می باشد و مدیرانی که بدون آشنایی با علم روانشناسی و کاربرد آن در مدیریت در این حوزه مشغول به فعالیت هستند به طور حتم در روند مدیریت و اداره سازمان ها و ارگان های تحت مدیریت و سرپرستی خود با مشکلاتی عدیده ای مواجه خواهند شد .علم روانشناسی با تحقیق ، مطالعه و بررسی علمی چگونگی و چرایی ابعاد مختلف رفتارهای همه موجودات زنده و به خصوص انسان تلاش می کند تا با ارائه کردن روش ها و متدهای روانشناسی کیفیت زندگی افراد را بهبود بخشد . در کلیه تعاریف ارائه شده برای علم روانشناسی مبحث رفتار از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است ، تا جایی که می توان به جای کلمه روانشناسی از اصطلاح رفتار شناسی استفاده کرد ، زیرا رفتارهای مختلف مهم ترین مبحث مورد بررسی در حوزه علم روانشناسی محسوب می شود.

رفتار در حوزه علم روانشناسی در بر گیرنده کلیه عادت ها ، حالت ها، فعالیت ها، كنش ها ، واكنش ها و بر هم کنش های به نسبت پایداری است كه در موقعیت های مختلف از افراد سر می زند . اصلی ترین ویژگی رفتار بر اساس تعاریف روانشناسی قابل رویت بودن ، قابلیت اندازه گیری ، قابلیت ارزیابی و قابلیت پیش بینی می باشد و در حوزه روانشناسی مدیریت رفتارهای پرسنل در حوزه محیط کاری آن ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد .

بر اساس تعاریف ارائه شده در علم روانشناسی کلیه رفتارهای انسان به چهار دسته تقسیم بندی می شوند . این تقسیم بندی به شرح زیر می باشد :

– رفتارهای شخصی

– رفتارهای اجتماعی

– رفتارهای شغلی

– رفتارهای تحصیلی

آشنایی با علم روانشناسی و رفتارهای افراد در محیط کاری آن ها می تواند تاثیرات مثبت به در روند افزایش کیفیت روند مدیریت سازمان ها و ارگان ها داشته باشد . از این رو است که در حوزه مدیریت مدرن به علم روانشناسی و کاربرد آن در این حوزه بسیار اهمیت داده اند .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

shares